Tepování koberců

Tepování koberců realizujeme již několik let. Za tu dobu jsem získali spoustu praktických zkušeností, nejen v oblasti používaných strojů, ale i čisticích prostředků pro jednotlivé typy koberců. Tzv. mokré čištění se dá aplikovat na kusové i celoplošné koberce s krátkým i dlouhým vláknem. Nabízíme služby v oblasti mokrého čištění, které realizujeme v rámci Prahy, Liberce a celého Středočeského kraje. Princip tepování spočívá v ručním/mechanickém čištění, kdy se nečistoty z koberce uvolňují a povrch se krásně vyčistí. Po ukončení tepovacích prací našeho zaměstnance u Vás, zůstane koberec krásně čistý a navíc použitý přípravek při čištění provoní celou místnost.

Tepování koberců

Jak postupujeme při tepování koberce

Naše úklidová firma disponuje speciálním vysavačem, který je schopen podávat pod tlakem čistící roztok a zároveň jej z koberce odsávat. Naši zaměstnanci nejdříve celý koberec důkladně vyluxují a následně použijí tepovač. Práce vyžaduje důslednost, proto se postupuje vždy po malých úsecích. Po vyčistění koberce opakuje náš zaměstnanec celý proces ještě jednou, a to za použití tepovače pouze s čistou vodou, aby se veškerý čisticí prostředek dostal z koberce pryč.

Prověření koberce

Důležitá je informace o vhodnosti koberce k tepování (čištění mokrou metodou). Ne každý koberec je k tepování vhodný, proto vždy před čištěním koberec prověříme. Abychom mohli našim klientům přinést co nejefektivnější výsledky při vysávání, používají naši zaměstnanci na předvysátí také vysavače s klepačem – pro odstranění maximálního množství usazených nečistot.

Výhody tepování koberců

Regenerace vláken
Šetrná metoda mokrého čištění nevytahuje ani nevytrhává vlákna z koberce, navíc dochází k regeneraci kobercových vláken.
Odstranění alergenů
Za pomoci šetrných, přesto velmi účinných přípravků dochází k odstranění bakterií a nečistot z koberce, které trápí především alergiky.
Krátká doba schnutí
Díky krátké době schnutí se v koberci nemnoží žádné nežádoucí organismy.
Čištění s nízkou vlhkostí
Díky přístroji, který z koberce odsaje přebytečnou vodu při čištění, nedochází k celkovému promočení koberce.

Metoda mokrého čištění koberci neuškodí

Pokud je Váš koberec určen k mokrému čištění, nemusíte se obávat jeho poškození. Lidé se často brání mokrému čištění svých koberců, neboť mají utkvělou představu v původním ručním tepování, při kterém docházelo k celkovému promočení koberce. Rozhodně se není čeho bát. Čistící směsi jsou velmi šetrné k vláknům koberce. Ať už máte koberec s krátkými nebo dlouhými vlákny, neváhejte nás kontaktovat a vyzkoušet naše služby, jako řada našich klientů, kteří se k nám s oblibou vracejí. Kromě tepování koberců provádíme také čištění a tepování sedaček, matrací a čalouněného nábytku.